Katlanabilir Cam Balkon
Katlanabilir Cam Balkon
Cam Balkon
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

astım tedavisinde kullanılan ilaçlar

ASTIMLI ÇOCUK VE SPOR

Spora bağlı gelişebilecek tehlikelere karşı alınması gereken önlemler, astımlı çocukta da sağlıklı çocuktaki gibidir ama bazı durumlar astımlı çocuklar için farklıdır.

. Deniz altına talma yada tek başına yamaç tımanma gibi bazı etkinlikler kriz veya sıkıntı durumunda tehlikeli olabilir. Güreş veya halter gibi yoğun  çaba gereketiren  sporlar sırasında solunum kesilmesi ya da deniz altına dalma sırasında meydana gelen göğüsün içindeki basınç prönmotoroks  (akciğerleri saran plevra zarı içinde hava varlığı) riskini çok arttırır. Alerjenlerle teması çok artıran binicilk gibi spor dalları da hazı astımlılar içi sakıncalı buunan etkinilkler arasındadır.

Fiziksel aktivite ile tetiklenen astım , önleyici tedbirler allınması gereken bir başka tehlikedir.

 

 

astım bronşit doktorları istanbul

FİZİKSEL AKTİVİTELERDEN UZAK DURULMALI

Hastalık belirtilerinin dışında , fiziksel etkinlik  yeterli  ve düzenli oldukça bedensel  yeterlilik   daha da artar. Bedensel yeterlilik arttırkça  daha çok formda  olunur ve günlük etkinlikler daha az yorucu olur. Serbest yada düzenlenmiş  oyun şeklinde  faaliyetler gösteren  çocuğun  ruhsal ve bedenlse dengesi için çok önemlidir, astımlı çocuklar da bundan mahrum olmamalıdır.

Bedensel aktivite yokluğunda , kaslardaki zayıflık da , solunum güçlüğüne eklenir. Dahası çocuk yaşının olağan etkinlikllerinden dışlanır ve çocuk kendini kronik engelli durumunda görür.

 

 

astımdan nasıl kurtuldum

Astımlı hastalar için , gerçekten - fiziksel aktivitenin tetiklediği astım - durumu  nesnel ölçülere  dayanmıyorsa  hastanın bedensel aktivitede  herhangi bir kısıtlama  yapılmamalıdır.  Yukarıda belirtilen bazı özel  spor dalları dışında spor etkinliklerinin neredeyse tamamına astımlılarda katılabilir.

 

 

 

 

balkoncamlama   cambalkon  cam balkon  diyabetten kurtulmak için kesin çözüm    astım tedavisi en iyi doktor   migren tedavisi  gastritten kurtuldum diyenler  florürsüz diş macunu markaları  parttime pazarlama iş ilanları istanbul   gıda takviyeleri bayilik  sedeften tamamen kurtulmak tiroid yetmezliği tedavisi  network marketing turkey, mlm companies turkey

 

 

 

 

 

LAMİNE ve TEMPERLİ CAM fiyatlarımız için aşağıdaki formu doldurarak
bize gönderiniz en kısa sürede size dönülecektir.

Adınız/Soyadınız:   

E-Posta:   

Telefon:  

Mesajınız:  

 

  

 

 

KALİTESİYLE
HER ZAMAN GÖZDE!VİTRUM Katlanabilir Cam Balkonu ©
2008 • Tüm Hakları Saklıdır.

balkoncamlama   cambalkon  cam balkon