Katlanabilir Cam Balkon
Katlanabilir Cam Balkon
Cam Balkon
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

diyabet hastanesi istanbul

 

İNSÜLİN

Tip1 diyabetli herkes hatalığını kontrol altında tutmak için insülin kullanmak zorundadır.

Ayrıca tip2 diyabetlilerin de yüzde 40 ı ya hastalık daha ilerleyeceği için ya da ağızdan alınan ilaçlar artık yeterli gelmediği için , er geç şekerlerini kontrol etmek için insüline gereksinim duyar. Tip2 diyabetlilerin çoğu bir sülfonilüre, metformin  ya da tiazolidinedionla birlikte insülin alır.

İnsülin çeşitleri

İnsülin ağızdan  alınmaz, sindirim enzimleri onu kana karışmasına fırsat vermeden parçalar.Bundan ötürü insülin deri altına enjekte edilir. Bu amaçla ince insülin enjektörleri yada insülin pompalaır kullanılır.

Bazı insülin Türleri:

1. Hızlı etken

2.kısa süreli etken

3.orta süreli etken

4. uzun süreli etken

İnsülin bir zamanlar yalnız domuz yada inek pankreasından elde ediliyordu. Bugün kısa ve orta süreli etki eden insülinler insan insan ünsülini olarak biliniyor.Hızlı ve uzun süreli insülin türleri ise insan insülünin  genetik olarak modifiye edilmiş şeklidir.

Çoğu kişi birden fazla insülin türü kullanma gereksinimi duyar bu yüzden ya iki tip ünsilini birleştirir yada hazır insülin karışmlarını birini alır.

İnsülin türleri arasındaki farklılıklar üç türlüdür.

. Başlangıç: İnsülinin kana karışma  ve kandaki şekeri azaltmaya başlama süresinin uzunluğu.

Etki doruğu: İnsülinin kan şekerini düşürme etkisinin maksimum noktaya çıkma  süresi

Kalıcılık: İnsülinin kan şekerini düşürmeye devam ettiği  süre.

 

KISA ETKİLİ İNSÜLİN:  Reguler insülin de denen bu insülin tipi insan vucudunun ürettiği isnülinin hemen hemen aynısı gibi imal edilmiştir. Regüler insülin iğensi normalde yemeklerden 30-60 dakika önce yapılır ve dolaşım sistemine , yemek sonrakı kan şekerinde  yükselmenin başladığı süre olan 30 dakikada ulaşır. İnsülin etkisi yemek sonra 2-3 saat sonrasında doruk noktaya ulaşır ve etkisini 6 saat kadar sürdürür.

Hızlı etkili insülin:

İnsülin aspart

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LAMİNE ve TEMPERLİ CAM fiyatlarımız için aşağıdaki formu doldurarak
bize gönderiniz en kısa sürede size dönülecektir.

Adınız/Soyadınız:   

E-Posta:   

Telefon:  

Mesajınız:  

 

  

 

 

KALİTESİYLE
HER ZAMAN GÖZDE!VİTRUM Katlanabilir Cam Balkonu ©
2008 • Tüm Hakları Saklıdır.

balkoncamlama   cambalkon  cam balkon  diyabetten kurtulmak için kesin çözüm    astım tedavisi en iyi doktor   migren tedavisi  gastritten kurtuldum diyenler  florürsüz diş macunu markaları  parttime pazarlama iş ilanları istanbul   gıda takviyeleri bayilik  sedeften tamamen kurtulmak tiroid yetmezliği tedavisi  network marketing turkey, mlm companies turkey